Już dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP

  • 16.10.2015, 15:20 (aktualizacja 18.04.2016 06:53)
Piękne widowisko i zawody taneczne najwyższej rangi – już dziś rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP. Festiwal potrwa trzy dni, a miłośnicy tańca będą usatysfakcjonowani nie tylko taneczną rywalizacją, ale również artystyczną stroną BALTIC CUP. Ci, którzy nie będą mogli zobaczyć BALTIC CUP na hali, mogą obejrzeć transmisję w telewizji kablowej oraz w internecie.

MFT BALTIC CUP potrwa trzy dni. Rozpocznie się w piątek, 16 października.

- Mamy już ponad 620 startów na listach, zainteresowanie Międzynarodowym Festiwalem Tańca BALTIC CUP jest naprawdę duże – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, koordynator projektu „Let’s dance together”. – Odwiedzi nas niemal tysiąc tancerzy, sędziowie, działacze taneczni, a na widowni będzie kilka tysięcy osób. To wielkie przedsięwzięcie, a dla nas doskonała możliwość promocji sportu tanecznego.

Zgłoszone pary pochodzą z 24 krajów w Europie i na świecie, w tym: z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Malty, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Słowacji, Gruzja, Hiszpanii, Bułgarii, Białorusi, Francji i Izraela.

Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca BALTIC CUP towarzyszyć będą pokazy specjalne. Na sobotniej gali zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot w trzech wejściach pokażą fragmenty spektaklu sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira. To opowiedziane językiem pantomimy i zapierających dech w piersi akrobacji oraz powietrznego tańca miłosne perypetie bohaterów sztuki pokazane  w krzywym zwierciadle współczesności – wielkiej korporacji. Spektakl zrealizowany został z okazji 451. urodzin Williama Szekspira na zaproszenie Dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ocelot zaprezentuje układ Contorsion, Floor acrobatic oraz Cyr Wheel Tango, czyli układy taneczno-gimnastyczne, trio akrobatyczne, układ ze stalowym kołem wirującym na parkiecie.

W niedzielę na parkiecie zaprezentują się elblążanie. Zatańczy  Formacja Jantar-Elbląg w choreografii „Modern Emotions”, którą wywalczyli wicemistrzostwo Polski Formacji Standardowych. Formacja Jantar-Elbląg zatańczy choreografię przygotowaną przez Ariane Schiessler, zainspirowaną muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”. To bardzo dynamiczny układ, pełen nowoczesnych rozwiązań, który tworzy spójną całość z energetyzującą muzyką. W niedzielę wystąpią również tancerki z UKTS Destination.

Finałowe występy najlepszych będzie można oglądać do muzyki granej na żywo przez artystów Filharmonii z Grodna wraz z towarzyszeniem wokalistów.

Transmisję Festiwalu będzie  można obejrzeć w sieci kablowej Vectra oraz zobaczyć na stronie www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP rozpoczyna się już dziś, w piątek, 16 października i potrwa do niedzieli,18 października. Bilety na BALTIC CUP są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz w kasie CSB w dniu trwania imprezy.  Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.