Taniec i integracja

  • 01.10.2015, 15:22 (aktualizacja 18.04.2016 06:53)
Tu wiek zawodników nie ma znaczenia, liczy się tylko chęć i zamiłowanie do muzyki i tańca. Taneczna rywalizacja na Międzynarodowym Festiwalu Tańca BALTIC CUP zyska w tym roku nowy wymiar – podczas pierwszego dnia Festiwalu rozegrany zostanie turniej integracyjny z udziałem par mieszanych, gdzie jeden z tancerzy, porusza się na wózku inwalidzkim. Nie zabraknie również bezpłatnych warsztatów.

W 1977 roku w Szwecji odbył się pierwszy międzynarodowy turniej tańca na wózkach. Pierwsze Mistrzostwa Świata zostały zorganizowane w Japonii w 1998 roku. Dzisiaj ponad 5000 tancerzy (4000 niepełnosprawnych i 1500 sprawnych partnerów) z ponad 40 krajów świata, uprawia rekreacyjnie lub tańczy na turniejach taniec na wózkach.

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP rozegrany zostanie turniej integracyjny z udziałem par mieszanych (jeden z tancerzy, tańczący na wózku inwalidzkim).

- Występy tancerzy mają pokazać, że taniec sportowy nie zna barier i ograniczeń, i jest dyscypliną dostępną dla każdego – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, koordynator projektu „Let’s dance together”.

Jest to również doskonała okazja do integracji środowiska tanecznego z osobami niepełnosprawnymi. Prezentacje mają się także przyczyniać do włączenia w społeczeństwo osób zagrożonych wykluczeniem. Ma pokazać, że taniec jest dla tych osób nie tylko formą rehabilitacji, ale źródłem radości i satysfakcji. 

W ramach projektu „Let’s dance together” w piątek, 16 października odbędą się bezpłatne warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00 – 11.30 na sali CSB ul. Grunwaldzka. Zajęcia poprowadzi Włodzimierz Ciok z klubu Swing-Duet z Warszawy - trener mistrzowskich par tańczących na wózkach. Zainteresowani  warsztatami mogą zgłaszać się do Centrum Tańca Promyk – telefonicznie pod nr 55/611 01 30/40 kom. 609 977 220 lub mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.