Odliczanie do tanecznego święta

  • 02.10.2015, 15:25 (aktualizacja 18.04.2016 06:53)
Do Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie, a na listach startowych można już obserwować zgłoszenia tancerzy z 19 krajów świata, w tym m.in. par z Chin i Izraela. Taneczny weekend pełen emocjonujących występów rozpocznie się w piątek, 16 października.

Entuzjastów tanecznej rywalizacji w najlepszym wydaniu już za dwa tygodnie czeka dużo emocji. Międzynarodowy Festiwal BALTIC CUP odbędzie się w dniach 16 - 18 października. Już teraz na listach jest ponad 233 startów, a zgłoszone pary pochodzą z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Szwecji, Ukrainy, Włoch, Malta, Węgier, Kazachstanu, Niemiec, Austrii, Chin, Hiszpanii, Bułgarii, Francji i Izraela.

- Festiwal zapowiada się naprawdę ciekawie, listy zgłoszeń są jeszcze otwarte, a już po zgłoszonych parach widać, że to finaliści Mistrzostw Świata, czy Europy - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Spodziewamy się, że odwiedzi nas co najmniej 15 gwiazdkowych par, z rankingu 50 najlepszych par WDSF, co świadczy o tym, że to turniej naprawdę wysokiej rangi.

W październiku Elbląg zmieni się w prawdziwą międzynarodową stolicę tańca.

- BALTIC CUP jest nie tylko jedną z największych imprez tanecznych w Polsce, ale także wspaniałym widowiskiem na najwyższym poziomie – mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur. – To, co odróżnia nas od innych Festiwali tanecznych to wyjątkowa oprawa muzyczna. Podczas gali - 30 osobowa Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z wokalistami, pod batutą Borysa Myagkova, tworzy na żywo przepiękną muzykę do pokazów finałowych.

Zawodom tanecznym towarzyszyć będą również inne działania, których ogniwem łączącym będzie szeroko rozumiany sport taneczny. Będą to seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych. Wszystko to odbywa się w ramach projektu "Let's dance together!".

Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135. Bilety na BALTIC CUP są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.