Jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych turniejów w Polsce

  • 10.10.2017, 20:18 (aktualizacja 10.10.2017 20:30)
Jeden z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych turniejów w Polsce
MFT „Baltic Cup” organizowany jest już po raz 18. Jest jednym z największych międzynarodowych festiwali tanecznych w naszym kraju, na który przyjeżdżają pary taneczne stanowiące europejską czołówkę oraz tancerze z kilkunastu krajów europejskich.

W ramach Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” rozegrane zostaną otwarte mistrzostwa Polski – 23. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza Polski. To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych.    

W 2017 r. po raz pierwszy w Polsce odbędą się także Mistrzostwa Europy Północnej – WDSF North European Championship, podczas których o trofeum i nagrodę finansową rywalizować będą tancerze z 10 krajów Europy Północnej. 

Trwający, wyjątkowo w tym roku z uwagi na organizację Mistrzostw Europy Północnej, dwa dni Festiwal to turniej, podczas którego tancerze rywalizują ze sobą w 19 kategoriach. Pary zgłosiły ponad 550 startów, w Elblągu zatańczy ponad 300 par. Przyjadą tancerze z całej Polski, Litwy, Łotwy, Francji, Włoch, Izraela, Rosji, Estonii, Finlandii, Islandii, Szwecji, Białorusi, Niemiec, Danii, Norwegii, Austrii, Węgier, Ukrainy, Czech, Rumunii, San Marino i Kirgistanu. Każdego dnia będą się odbywały zmagania w różnych stylach i kategoriach, ale na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, w sobotę będzie można zobaczyć pary standardowe, a w niedzielę latynoamerykańskie. Najlepsi zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe. ​Dla festiwalowej publiczności najciekawsze są gale wieczorne, podczas których rozgrywane są taneczne rundy finałowe, odbywają się również pokazy specjalne, a muzykę gra Orkiestra Filharmonii Obwodowej z Grodna pod batutą Borysa Myagkova wraz z solistami. ​

Mamy nadzieję, że również w tym roku MFT „Baltic Cup” dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń, doznań artystycznych i przeżyć sportowych. I już dziś zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup w październiku w 2018 r.

Patronat Honorowy nad BALTIC CUP 2017 objęli:  Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego​ oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.​

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.